żyrafka
dzieci
łąka

Akademia Wesołego Przedszkolaka - Przedszkole Niepubliczne z oddziałami integracyjnymi, ul. Armii Krajowej 268, 40-672 Katowice         32 353 91 40, biuro@wesoly-przedszkolak.pl

żyrafka

Przedszkole Niepubliczne z oddziałami integracyjnymi

Żłobek Niepubliczny z oddziałem integracyjnym

O nas

Rodzice i Dzieci…Powstaliśmy dla Was 10 lat temu od podstaw, spełniając najwyższe standardy bezpiecznego i higienicznego miejsca dla edukacji i zabawy dzieci. W ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych, prowadzonej przez
Prezydenta Miasta Katowice widniejemy pod numerem: 4/2011 Z DNIA 09.09.2011r.

Pracujemy w budynku, który zbudowany został na potrzeby działalności przedszkola, zgodnie ze wszystkim wymogami dotyczącymi opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Budynek Akademii przystosowany jest także dla dzieci i osób niepełnosprawnych, świadczy o tym nie tylko winda wewnątrz budynku, ale także szerokie, umożliwiające łatwy
przejazd dla wózków drzwi znajdujące się w całym budynku, a specjalny podjazd przy wejściu do Akademii,
przystosowany jest do szybkiego i sprawnego transportu dla wózków, czy rowerów.

Przestronne, dobrze oświetlone sale dają duży komfort przebywającym w nich na co dzień dzieciom i nauczycielom.

Dysponujemy dużą, wyposażoną w pomoce do pracy i zabawy z dziećmi Salą Gimnastyczną z parkietem i lustrami.
Jest to przestrzeń, która daje nam sporo możliwości do codziennej pracy/zabawy z dziećmi, niezależnie od pogody
– począwszy od zajęć
i zabaw grupowych, po realizację zajęć dodatkowych oraz indywidualną pracę z dziećmi w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, czy realizację zajęć dla dzieci z orzeczeniami.

Część przestrzeni przeznaczona do zabawy na powietrzu- nasz ogródek znajduje się na tyłach budynku
i jest z dwóch stron od wewnątrz zabezpieczony płotkiem i furtką, gwarantując bezpieczeństwo przebywającym
tam dzieciom i opiekunom. Całość budynku ogrodzona jest płotem.

Nasza Akademia od początku posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, ułatwiający codzienną pracę i bieżącą kontrolę funkcjonowania placówki. Już od 10 lat- z pomocą dobrze przygotowanych do pracy z dziećmi nauczycielami,
rozwijamy i współtworzymy miejsce, z którym się utożsamiamy i w którym lubimy przebywać.

Nasz zespół to wciąż rozwijająca się silna grupa nauczycieli i specjalistów- zdobywających nowe kompetencje.
Nasi nauczyciele i specjaliści na bieżąco podnoszą sobie poprzeczkę: realizując się jako oligofrenopedagodzy,
logopedzi, lektorzy j. angielskiego, czy pracując z dziećmi na zajęciach z terapii ręki. Uczestniczymy także
w zależności od potrzeb w różnych szkoleniach i warsztatach

Pielęgnujemy nasze przedszkolne tradycje, realizujemy ciekawe pomysły i projekty - zapraszamy do śledzenia nas na naszym FB

Podstawę programową w bieżącym roku szkolnym realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „PLANETA DZIECI”. Wykorzystujemy także elementy programu "Ku dziecku", który prezentuje Teorię Inteligencji Wielorakich uznanego na świecie psychologa Howarda Gardnera, na co dzień dajemy naszym dzieciom możliwość otwierania się na otaczający świat, poznając nasze dzieci możemy bazować na ich już dobrze rozwiniętych inteligencjach, pozwalając im rozwijać pozostałe.

Nasi Rodzice cenią nas za szczerość, otwartość, dobrą współpracę, za pomoc i wsparcie, za organizację i pozytywne relacje zarówno z dyrekcją jak i nauczycielami, a także za pomysłowość i zaangażowanie, jakie wkładamy w naszą codzienną pracę
z dziećmi. Dobrze się z nami czują, bo wiedzą, że oddają dzieci w miejsce, które jest dla nas wszystkich ważne.

Zapraszamy do naszej Akademii

Przyjdź-Zobacz-Zostań!!!

Co nas wyróżnia?

W naszej Akademii przede wszystkim uczymy tolerancji wobec innych. Niezależnie od koloru skóry, kraju z którego dziecko pochodzi, języka jakim się posługuje, czy kultury.
Nauka tolerancji przejawia się również w tym, że w swoim gronie mamy dzieci różnych narodowości oraz te wymagające specjalistycznej opieki. Nasze przedszkolaki świetnie funkcjonują w zespołach integracyjnych.
Stają się bardziej wrażliwe i otwarte na nowe przyjaźnie, relacje, na wzajemną współpracę i pomoc.

W ciągu trwania procesu edukacji w naszym przedszkolu wzmacniamy u dzieci eko-postawy w poznawaniu i traktowaniu otaczającego świata przyrody. Na co dzień  przywiązujemy dużą wagę do zasad savoir-vivru.

Najważniejsze, co obserwujemy każdego dnia to uśmiech naszych dzieci i zadowolenie z każdej doświadczanej przez nie chwili. Widzimy jak  na naszych oczach dzieci rozwijają się i przygotowują do kolejnego etapu swojej edukacji.

Naszym priorytetem są MAŁE GRUPY i zwrócenie uwagi na INDYWIDUALIZACJĘ pracy z dziećmi. Polega ona na odkrywaniu

w każdym dziecku indywidualnych zdolności i zainteresowań, pobudzaniu ich, wzmacnianiu oraz rozwijaniu ich ze szczególnym uwzględnieniem naturalnej aktywności dziecka i jego zdolności rozwiązywania problemów. Uczymy je wykorzystywania swoich
już posiadanych talentów oraz wiary w osiąganie nowych umiejętności i doświadczeń.

Zapraszamy do naszej Akademii dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Natomiast dla dzieci młodszych (pomiędzy 2 a 2,5 roku), przygotowaliśmy zajęcia adaptacyjne (szczegóły w zakładce dni adaptacyjne).

ulotka