Drodzy Rodzice i Dzieci :-)

Powstaliśmy dla Was od podstaw w 2011roku, spełniając najwyższe standardy bezpiecznego i higienicznego miejsca dla edukacji, zabawy i opieki nad dziećmi. W ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych, prowadzonej przez Prezydenta Miasta Katowice widniejemy pod numerem: 4/2011 z dnia 09.09.2011r.
Prezydenta Miasta Katowice widniejemy pod numerem: 4/2011 Z DNIA 09.09.2011r.

Pracujemy w budynku, który został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby działalności przedszkola, zgodnie ze wszystkim wymogami dotyczącymi opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Budynek Akademii przystosowany jest także dla dzieci i ich Opiekunów z niepełnosprawnościami. Świadczy o tym nie tylko winda wewnątrz budynku, ale także szerokie drzwi i przejścia umożliwiające łatwą
komunikację i ewentualny przejazd wózków inwalidzkich.
Również podjazd przy wejściu do Akademii ułatwia wszystkim komunikację.

Przestronne, dobrze oświetlone sale (toaleta przy każdej Sali) pozwalają na komfort przebywającym w nich na co dzień Dzieciom.

Dysponujemy także Salką gimnastyczną z parkietem i lustrami,
wyposażoną w pomoce do pracy i zabawy z dziećmi oraz pomocami dydaktycznymi do terapii indywidulanej i grupowej.
Jest to przestrzeń, która daje nam szeroki wachlarz możliwości codziennej pracy i zabaw z dziećmi,
niezależnie od pogody, począwszy od zajęć grupowych, po realizację zajęć dodatkowych
oraz indywidualną pracę z dziećmi w ramach wczesnego wspomagania rozwoju,
czy realizację zajęć dla dzieci o potrzebach kształcenia specjalnego.

Część zewnętrznej przestrzeni, nasz ogródek, przeznaczony do zabawy na powietrzu, znajduje się na tyłach budynku
i jest zabezpieczona płotem i furtką, gwarantując bezpieczeństwo przebywającym tam Dzieciom.
Nasze drzewa natomiast zapewniają cień i ulgę nawet w najbardziej słoneczne i upalne dni.

Nasza Akademia od początku swojej działalności posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny,
ułatwiający codzienną pracę i bieżącą kontrolę funkcjonowania placówki.
Już od 12 lat, z pomocą dobrze przygotowanych do pracy z dziećmi Nauczycielami,
Pomocami i Specjalistami rozwijamy i współtworzymy miejsce, z którego jesteśmy dumni.

Nasz zespół to wciąż rozwijająca się silna grupa Nauczycieli, Pomocy i Specjalistów
spełniająca bieżące wymogi dotyczące kwalifikacji osób pracujących z dziećmi
i spełniająca potrzeby naszych Podopiecznych.
Nasi Nauczyciele, Pomoce oraz Specjaliści na bieżąco podnoszą sobie poprzeczkę:
realizując ciekawe i autorskie projekty, a także w zależności od potrzeb,
biorąc udział w różnych szkoleniach i warsztatach

Nasi dotychczasowi Rodzice cenią nas za otwartość, szczerość, dobrą i sprawną komunikację,
oraz pomoc, wsparcie i współpracę w zakresie odkrywania potencjalnych talentów,
jak i wskazania niepokojących obszarów, które wymagają głębszej diagnozy Dziecka.

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć, jak działamy - zapraszamy do śledzenia nas na naszym FB

Do zobaczenia w Akademii!

Przyjdź, zobacz, baw się z nami

Co nas wyróżnia?

W naszej Akademii przede wszystkim uczymy tolerancji wobec innych. Niezależnie od koloru skóry, kraju z którego dziecko pochodzi, języka jakim się posługuje, czy kultury.
Nauka tolerancji przejawia się również w tym, że w swoim gronie mamy dzieci różnych narodowości oraz te wymagające specjalistycznej opieki. Nasze przedszkolaki świetnie funkcjonują w zespołach integracyjnych.
Stają się bardziej wrażliwe i otwarte na nowe przyjaźnie, relacje, na wzajemną współpracę i pomoc.

W ciągu trwania procesu edukacji w naszym przedszkolu wzmacniamy u dzieci eko-postawy w poznawaniu i traktowaniu otaczającego świata przyrody. Na co dzień  przywiązujemy dużą wagę do zasad savoir-vivru.

Najważniejsze, co obserwujemy każdego dnia to uśmiech naszych dzieci i zadowolenie z każdej doświadczanej przez nie chwili. Widzimy jak  na naszych oczach dzieci rozwijają się i przygotowują do kolejnego etapu swojej edukacji.

Naszym priorytetem są MAŁE GRUPY i zwrócenie uwagi na INDYWIDUALIZACJĘ pracy z dziećmi. Polega ona na odkrywaniu

w każdym dziecku indywidualnych zdolności i zainteresowań, pobudzaniu ich, wzmacnianiu oraz rozwijaniu ich ze szczególnym uwzględnieniem naturalnej aktywności dziecka i jego zdolności rozwiązywania problemów. Uczymy je wykorzystywania swoich
już posiadanych talentów oraz wiary w osiąganie nowych umiejętności i doświadczeń.

Zapraszamy do naszej Akademii dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Natomiast dla dzieci młodszych (pomiędzy 2 a 2,5 roku), przygotowaliśmy zajęcia adaptacyjne (szczegóły w zakładce dni adaptacyjne).

ulotka