Program nauczania

PROGRAM EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ REALIZOWANY W ROKU

2022/2023 i 2023/2024

Jolanta Wasilewska „Planeta Ziemi” „Prawda, dobro, piękno, w świecie wartości” - Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, program obejmuje pracę we wszystkich oddziałach

Program „Planeta dzieci” jest przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 lat. Gwarantuje realizację podstawy, dając jednocześnie nauczycielom możliwość rozszerzenia jego treści w programach własnych, zgodnie z potrzebami konkretnej grupy. W programie podane zostały treści edukacyjne, które umożliwiają osiągnięcie przez dzieci umiejętności zawartych w podstawie programowej. Do osiągnięć dziecka na zakończenie wychowania przedszkolnego zostały także dopisane cele szczegółowe, które podzielono na cztery etapy, zgodnie z grupami wiekowymi: dla 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6-latków. Realizowany program wychowania przedszkolnego zapewnia dziecku wszechstronny rozwój, kładzie szczególny akcent na podmiotowe traktowanie dziecka, podążanie za jego potrzebami i zainteresowaniami, pomoc w dostrzeganiu i rozwijaniu jego mocnych stron oraz wprowadzanie małego człowieka w świat wartości uniwersalnych, które będą stanowić o jego tożsamości i staną się dla niego drogowskazem w życiu.